Diagnostika turba

Ako zistiť, či je turbo pokazené alebo poškodené?

Pomocou nasledujúcich príznakov môžete orientačne diagnostikovať a zistiť poruchu turba. Pokiaľ nemáte k dispozícií diagnostické nástroje, pravdepodobne budete potrebovať na presnú diagnostiku profesionálny servis.

Diagnostika turba

Diagnostika turba │ Základné varovné signály sú:

  • Výstražná kontrolka motora na palubnej doske auta - Väčšina diagnostických systémov, ktorými disponujú moderné autá, poruchu zistí a následne sa rozsvieti kontrolka motora. Táto kontrolka sa rozsvieti pri každej poruche motora, nielen pri poškodenom turbodúchadle. Pre presné zistenie príčiny problému budete musieť vykonať ďalšie kontroly, aby ste poruchu presne diagnostikovali.
  • Strata výkonu - Ak sa vaše auto pomaly rozbieha alebo nemôže dosiahnuť vysokú rýchlosť, pravdepodobne to znamená, že vaše turbo nefunguje správne.
  • Výfukový systém - Ak z výfuku vášho auta vychádza modrý až šedý dym, ktorý je výraznejší, keď sa krátko po nečinnosti motor dostane do vyšších otáčok, tak pravdepodobne uniká olej do vášho výfukového systému. Táto porucha turba môže byť spôsobená prasknutým kompresorom turbodúchadla alebo poškodením vnútorného tesnenia.
  • Vysoká hlučnosť - Pri poškodení turba sa často vyskytuje výrazný hluk. Je to hlasitý hukot, niečo ako zvuk vŕtačky alebo aj policajnej sirény. Príčinou tohto hluku je poškodené kompresorové koleso turbodúchadla. Ak počujete takýto zvuk vášho motora, mali by ste začať problém urýchlene riešiť.

Profesionálna diagnostika turba

profesionálna diagnostika turba

My realizujeme diagnostiku vždy pomocou profesionálnych nástrojov tak, aby sme vedeli, aké poškodenie má vaše turbo. Tento krok je kľúčový pre správny repas turba. Na základe diagnostiky vieme presne určiť, ktoré súčiastky budeme potrebovať vymeniť na repasovanie vášho turba. Turbo vám dokážeme zrepasovať za výhodnú cenu už od 120€.